Výměnný obchod na Steamu | Gameway.eu - Recenze, Preview, Návody, Obrázky, databáze her, hardware novinky
         
Menu
Anketa
O které herní sérii chcete číst v dalším díle Tak šel čas s...?
Počet hlasů: 379Odkazy

Mafia 2

Zing.cz

Hry online tě zabaví na celý den a nebudeš se nudit.

Facebook
Nepřehlédněte
Připravujeme
Duck Tales Remastered
Dusty Revenge
Fist Puncher
Garfield Kart
Hot Wheels: World's Best Driver
Mini Motor Racing EVO
Moorhuhn: Tiger & Chicken
Pinball FX2
Real World Racing
Receiver
Rise Of The Triad (2013)
Saints Row 4
Shadow Warrior (2013)
Skullgirls
They Bleed Pixels


Kategorie: PC, Archiv, Herní články

Výměnný obchod na Steamu

steam logoSteam je bezesporu nejvyužívanější službou pro hráčské komunity. Komunita není sobecká, oplácí stejnou mincí a pomáhá Steamu vylepšovat jeho systém obchodu a služeb. Není to krásné soužití?

.

Steam je primárně (ať se nám to líbí nebo ne) online obchodem. Od konkurence se odlišuje hlavně tím, že dává obrovský prostor hráčským komunitám, malým vývojářům Indie a Causal her a poslední dobou svým workshopem i módařské scéně.
I když je Valve nadmíru zkušená a všemi mastmi mazaná firma, i u nich lze najít nedostatky. Nejsem tady pro to abych na Steam házel špínu, spíše vyzdvihl jeho klady. Proč nejsem kritický? Pokud Steam srovnáme s konkurencí (třeba Windows Live), tak nám nezbývá nic jiného, než se pousmát nad malichernými nedostatky v systému na kterém Steam funguje.
Množství her ve Steam obchodě už dosahuje megalomanských rozměrů. Najdeme tam staré vykopávky z herních automatů na žetony, hry ze kterých jsme v dětství byli unešení na návštěvě u staršího bratrance, hry které jsme v našich herních začátcích zbožňovali, jako bezdomovec krabicové víno, i nejnovější trháky. Vše od free to play hříček, až po masivní multiplayerové pecky. A to vše se dá koupit.

steam money

VOT - Výměna - Obchod - Tržnice (V-O-T) a Československé tržiště
Steam nabízí týdenní, nebo víkendové slevy od deseti, až po pětasedmdesát procent. Navíc vám může za určitou činnost nebo jen tak, přidělit kupóny s překvapivým titulkem (příklad): Unstoppable Gorg -66%. To už stojí za přemýšlení. Navíc, zde přichází na scénu ona vynalézavá komunita. Kupón se vám nehodí? Co ho vyměnit za kupón na prémiové civilizace do Age of Empires Online? Je to vůbec možné?
Steam má zabudovanou malou utilitku, díky ní si můžete se svými přáteli vyměňovat speciální předměty z různých her (třeba předměty nebo čepice z Team Fortress 2) a navíc i tyto kupóny.
Toho se chytlo pár chytrých hlav, vytvořili skupinu starající se o tyto výměny, rozeslali několik pozvánek a hle! Ono se to chytlo.
Lidi řídící VOT a československou tržnici dohlíží na dodržování určitého kodexu slušnosti. Nezaregistroval jsem, že by někdo někdy někoho natáhl na hůl a to je jenom dobře.
Obě skupiny mají přibližně 750 členů a pořád se rozrůstají. Na jednu stranu tím dost utrpí kamenné prodejny, ale v době vysokorychlostního internetu a Steamu už se pokroku bránit nemůžeme.

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

© 2009-2014 Gameway.eu - Zákaz kopírování jakýchkoliv částí webu bez souhlasu redakce!
Redakce | Podpořte nás | Odkazy | Přidejte se k nám | Statistiky
Odkazy: Mafia 2, Zing, CSGO.cz, Katalog stránek